Doğal ilaç Tavuk Suyu Çorba

Tavuk suyu çorbası gerçekten iyileştiriyor mu?

Tavuk suyu çorbasının içindeki maddelerin, hastalıkla savaşan beyaz kan hücrelerinin üretimine katkı sağladığı ortaya çıktı. Yapılan araştırmalara göre tavuk suyu, insan vücudundaki hücrelerin büyümesi ve onarımı için gerekli olan aminoasit açısından çok zengin bir kaynak. Bu çorbayı içmenin tam zamanı çünkü mevsim geçişlerinde soğuk algınlıklarına ve diğer bazı hastalıklara karşı vücudu koruyor.

Faydaları antik çağlardan bu yana bilinen tavuk suyu çorbası, Mısır’da soğuk algınlığı için kullanıldı, hatta ünlü ve saygın bilim adamı İbn-i Sina’nın tedavi protokollerinde yer aldı. Tavuk suyunun faydaları günümüzde de bilim insanlarınca kabul ediliyor ve adeta ‘sihirli iksir' olarak bazı hastalıkların tedavisinde yardımcı olarak hastalara sıklıkla tavsiye ediliyor.

ANTİALLERJAN ETKİLERİ

Bazı hastalıklar insanlarda yüksek oranda su kaybına neden olur ve bol sıvı almaları önerilir. Bol sıvı almak, vücutta bulunan alerjenler ve yabancı etkenler (virüs) ile antikorlarla mücadelede de oldukça etkili bir yöntemdir. Tavuk suyu çorba, kişilerin su ihtiyacını karşıladığı gibi istenmeyen bu maddelerin vücuttan atılmasına yardımcı olur.

ANTİSEPTİK ÖZELLİĞİ VAR

Tavuk suyu, tuzlu su gargarası ile benzer özellikleri taşır. Boğaz, ağız ve bademciklerdeki zararlı etmenleri ortadan kaldırmaya yardımcı olur.

BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLENDİRİYOR

Tavuk suyu, vücudun enerjisini dengeler ve artırır. Tavuk suyunda bulunan carnosin maddesi, beyaz kan hücrelerinin etkisini durdurarak bir yangı oluşumuna neden olur ve bunun sonucu mukus artışı hızlanarak etkenlerin vücuttan atılımına yardımcı olunur.

ÇOK BESLEYİCİ

Tavuk suyu çorbası, barındırdığı kemik iliği ile sadece kalsiyum değil, fosfor, sülfür, magnezyum ve silisyum gibi bağışıklık arttırıcı birçok faydalı mineral içerir. Kıkırdak ve kasları kemiklere bağlayan bağ dokularının parçaları da çorbanın besleyici özelliklerine katkı sağlar. Bu maddeler, diz eklemlerinde kıkırdak erimesi olanların kullandığı “glikozamin kondrotin sülfat” denen tabletlerin ana maddelerini doğal olarak içinde barındırır. 

BAĞIRSAKLARA ÇOK FAYDALI

Bağışıklık sistemimizin dolayısıyla sağlığımızın en önemli bir kısmı bağırsaklarımızdaki faydalı mikropların zararlılardan daha fazla olmasına dayanıyor. Bu denge bozulunca bağırsaklarımızın geçirgenliği olumsuz yönde değişiyor ve yeterince hazmedilmemiş olan ve kana geçmemesi gereken bazı maddelerin kana karışmamasına neden olabiliyor. Bağışıklık sistemi de bu parçacıkları zararlı görerek savaşmak istiyor. Bu durum, uzun süreli iltihabi romatizmal hastalıkların gelişmesini tetikleyebiliyor. Tavuk Suyu çorbasının içerdiği faydalı birçok madde, kolay sindirilir ve besleyici özelliğinin yanında bağırsak iç yüzeyinin iyileşmesine katkı sağlayarak bu olumsuz durumların oluşmasını engelleyebiliyor.

İlaç Patenti Yorum: İlaç etkin maddelerinin içeriği zaten bilinen doğal tedavi yöntemlerinin yoğunlaşmış halidir. ( Marka Patent Vekili Murat Eltutan)


Tarih: 09 Aralık 2023 Cumartesi Hafta: 49 Saat: 14:27 Ziyaret Sayısı: 180867

Haftanın sözü
Akıllılar dövüşmeden önce kazanırlar, cahiller kazanmak için dövüşürler.
“"Zhuge Liang"”