Enerji içeceği operasyonu

İstanbul’da enerji içeği operasyonu

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri bir ihbarı değerlendirerek, yasa dışı yollarla yurtdışından getirilen enerji içeceklerini piyasa süren bir şebekeyi tespit etti. Polis ekipleri yaptığı araştırmada, şebekenin ürünleri Bağcılar’daki bir depoda sakladığını belirleyerek geçtiğimiz salı günü operasyon düzenledi.

Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri yaptığı operasyonda şebeke üyelerinden A.K.S.’yi (46) gözaltına aldı. Diğer şüphelileri yakalamak için çalışma başlatılırken depoda yapılan araştırmada 14 bin 304 enerji içeceği, 4 bin 306 bitkisel gıda takviye kapsül, bin 230 paket farklı markalarda çikolata, 47 gram içeriği henüz belirlenmemiş toz madde, 5 rulo etiket ile etiket basma makinası ele geçirdi.

Ekipler, şüpheli A.K.S. hakkında, ’Kişilerin hayatını ve sağlığını tehlikeye sokacak biçimde bozulmuş, değiştirilmiş her tür yenilecek, içilecek şeyleri veya ilaçları satan, tedarik eden, bulunduran kimse’ suçundan işlem başlattı. Polis ekipleri, ele geçirilen ürünlerin Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın onay verdiği standartlarda olmadığını ve sağlığa zararlı olduğu belirtti.

İlaç Patenti Yorum; Enerji takviyelerinde uyarıcı ve uyuşturucu niteliği olan kimyasalların kullanımına sıklıkla rastlanılmaktadır. Bu durum sadece merdiven altı üretim yapanılan içeceklerde değil anlı şanlı markalarada da sıklıkla rastlanılmaktadır. Gençlerimizin sağlığının korunması için markalı ürünlerde de sıkı bir denetim yapılmalı ayrıca etken maddeler azaltılmalıdır. Avukat Murat Eltutan 


Tarih: 04 Ağustos 2021 Çarşamba Hafta: 31 Saat: 8:57 Ziyaret Sayısı: 125500

Haftanın sözü
Hayalperest, tek hakiki gerçekçidir.
“"Federico Fellini"”