iki kadın bir erkek ortak bebek

İki kadın, bir erkek ve bir bebek!

Günümüz tıpında birden fazla anne veya babaya sahip bebek sahibi olmak mümkün. Geçtiğimiz günlerde iki anne ve bir babaya sahip bebek dünyaya geldi. İlerleyen günlerde bu bebeklerin sayısının daha fazla olacağı anlaşılmaktadır.

Özellikle yasal mevzuatların bu yönteme izin vermesi ve yasal mevzuatların bu yeni duruma uygun hale getirilmesi bu yöntemle bebek sahibi olmayı daha yaygın hale getirecektir. 

Daha öncede üç ebeveynli bebek denenmişti. Ancak başarılı olamadı ve ciddi genetik sorunlarla karşılaşıldı bu nedenle FDA ve yasal mevzuatlar uygulamaya izin vermemişlerdir fakat anlaşılıyor ki bilim adamları tüm yasaklara rağmen gizli denemeler ve çalışmalar yaparak başarıya ulaşmayı sağlamışlar.

Bu yöntemde bir sperm, hem dönorün hem de anenin yumurtasını döllüyor ve dönörden ve anneden sağlıklı genetik kısımlar yumurtayı oluşturuyor ve böylece ortaya iki anneden alınan yumurta oluşturuluyor.  

Herşey yolunda giderse sonunda çiftler bebeklerine kavuşuyorlar.

Bu yöntemle sadece 3 değil daha fazla ebebeyne sahip bebekler mümkün görünüyor. 

 

İlaç Patent Yorum: Gelişen teknoloji ve Tıp Bilmi yakın zamanda spariş üzerine bebek yapacak noktaya gelecek! Birden fazla donörden alınan DNA, Kromozonlarla çok gelişmiş yeteneklere sahip süper insanlar oluşturmak mümkün olacak örneğin; bir manken kadar yakışıklı ve uzun, bir sporcu kadar çevik, bir bilimadamı kadar zeki, bir avukat kadar kıvrak zeka ve bir bestekar kadar duygusallık…. Tek bir insanda toplanınca yapabileceklerini tahmin etmek bile  zor!

Birden fazla dönora sahip insanların ortaya çıkması bizim gibi normal insanlar açısından haksız rekabet yaratacağı gibi hukuk ve ahlak sisteminde ciddi sıkıntıların doğmasına sebebiyet verecektir Örneğin: miras hukuku, evlilik sistemi tamamiyle değişime uğrayacaktır!   (Marka Patent Vekili Avukat Murat Eltutan)

 


Tarih: 04 Ağustos 2021 Çarşamba Hafta: 31 Saat: 7:59 Ziyaret Sayısı: 125486

Haftanın sözü
Hayalperest, tek hakiki gerçekçidir.
“"Federico Fellini"”