öksürüğü geçirecek ev yapımı tarifler

Öksürüğü geçirecek ev yapımı tarifler

Öksürük; kış aylarında, özellikle, çocuklarda görülen bir rahatsızlıktır. Peki öksürüğe ne iy gelir? Öksürük nasıl geçer?

Öksürüğe karşı önlem olarak, ilk yapılması gerekenler: Hastanın bulunduğu odayı havalandırmak ve nemlendirmek olmalı. Hasta ise, bol sıvı tüketmeli, özellikle, bitki çayları içmelidir.Öksürüğün sebebinin bilinmesinde fayda var. Eğer soğuk algınlığından kaynaklanan bir rahatsızlık ise, size evde yapabileceğiniz, işte pratik bitkisel çözümler…

Öksürük için Evde Yapılabilecek Doğal,Bitkisel Tedaviler :

* Bir elmanın kabuğunu soyun, bir kaç da çekirdeğini koyun, birazcık ıhlamur, bir iki karanfil, belki bir tarçın kabuğu, bir dilim de limon. Bunların hepsini kaynatıp, isterseniz bal ile tatlandırıp sıcak sıcak içebilirsiniz. Ilık ılık vermek suretiyle çocuklar için de kullanıbilirsiniz.

Bir tatlı kaşığı bala toz zencefili karıştırarak macun yapıp için (yiyin), boğazınıza ve öksürüğe çok iyi gelir. Çocuklara uygulamayın.

* İki tatlı kaşığı dut pekmezine uygun miktarda karabiber katıp karıştırın ve günde bir kaşık verin. Bir iki güne kadar öksürük geçecektir. Yetişkin ve çocuk kullabilir.

* 1 çay kaşığı karabiber , 1 tatlı kaşığı bal ile ile karıştırılarak verilir. Ardından da süt. Bu formül yetişkinler için de etkilidir.

İlaç Patenti Yorum: Kış aylarında doğal vitaminlerin temini için meyve ve sebze tüketimi elbette faydalıdır fakat her önüne gelen malzemenin karıştırılarak kür, destek şeklinde sunulması kanaatimizce pek sağlıklı değildir! (Avukat Murat Eltutan)

 


Tarih: 04 Ağustos 2021 Çarşamba Hafta: 31 Saat: 9:52 Ziyaret Sayısı: 125514

Haftanın sözü
Hayalperest, tek hakiki gerçekçidir.
“"Federico Fellini"”