Sahte İlaçlara Baskın

Şanlıurfada sahte ilaç imalathanesine baskın: 3 gözaltı

Şanlıurfa'da, polisin sahte ilaç yapılan bir depoya düzenlediği baskında 3 kişi gözaltına alındı.

Şanlıurfada sahte ilaç imalathanesine baskın. Şıh Maksut Mahallesi'nde bir evin deposunda sahte ilaç yapıldığı ihbarını alan polis, savcılık kararıyla baskın düzenledi.

Operasyonda evin deposunun ilaç yapımı için imalathaneye dönüştürüldüğü saptandı. Baskında polis hap ve merhem yapımında kullanılan 8 bin litre kimyasal madde, 250 kilo mentol, 6 bin 400 boş ilaç kutusu, 5 bin ilaç kapağı, 35 bin ilaç perspektifi ile ilaç yapımında kullanılan madde ve makinelere el koydu.

Polis, evde sahte ilaç yapan Mehmet T., Muhammet T. ve Suriye uyruklu Abdülkadir İ.'yi gözaltına aldı. Gözaltına alınan şüpheliler sorgulanmak üzere Emniyet Müdürlüğü'ne götürülürken, ele geçirilen malzemelerin piyasa değerinin 2 milyon lira olduğu açıklandı. Kaynak: Milliyet Eylül 2016

İlaç Marka Patent Tescil Yorum: Sahte ürünler ekonomiye çok büyük bir zarardır, Sahte marka tekstil ürünleri büyük oranda marka sahibine zarar oluşturur neticede sahte tekstil ürününü alan kişi zaten çakma markalı ürün aldığını bilir.

Fakat sahte ilaç son derece tehlikelidir! Hiçbir hasta sahte ilaç almak istemez ve twercih etmez! İlacı alan şifa bulmak amacıya iaç alır!

Sahte ilaçlarla mücadele etmek sadece marka sahibinin sırtına yüklenemez kamu yararı gözetilerek Başta Sağlık Bakanlığı, Meslek Odaları, İlaç Firmaları birlikte hareket etmeli ve sahte ilaç üreten ve satanlara göz açtırmamalıdır. (Avukat Murat Eltutan) 


Tarih: 04 Ağustos 2021 Çarşamba Hafta: 31 Saat: 9:16 Ziyaret Sayısı: 125506

Haftanın sözü
Hayalperest, tek hakiki gerçekçidir.
“"Federico Fellini"”